Układ funkcjonalny w 2 wariantach.

Układ funkcjonalny w 2 wariantach.

 Rzut mieszkania z góry, z wrysowanymi ścianami, meblami i podstawowymi elementami wyposażenia. Powstaje na podstawie analizy Twoich potrzeb i oczekiwań oraz możliwości technicznych projektowanego wnętrza. Widok „z góry„ pozwala zobrazować rozmieszczenie mebli oraz przestrzeni znajdującej się pomiędzy elementami wyposażenia.

Wizualizacje pomieszczeń 3D.

Wizualizacje pomieszczeń 3D.

To najbardziej wyczekiwany etap projektowy. Fotorealistyczna wizualizacja wnętrza za pomocą wielu detali, odpowiedniego światła i przedstawionych materiałów może znakomicie oddać klimat pomieszczenia. Dzięki niej przekonasz się czy zaaranżowana przestrzeń sprosta Twoim wymaganiom.

Rysunki stolarki meblowej.

Rysunki stolarki meblowej.

Rysunki szczegółowe stolarki meblowej (kuchnia, garderoba, łazienka) – to szczegółowe rysunki dla stolarzy uwzględniające również wyposażenie mebli, są podstawą wyceny.

Rysunki techniczne i branżowe.

Rysunki techniczne i branżowe.

Oświetlenie, hydraulika, układ podłóg, zabudowa GK – to gotowe instrukcje dla ekip budowlanych, elektryków i innych specjalistów. Na ich podstawie specjaliści dokonają wyceny, a także przeprowadzą prace wykończeniowe bądź remontowe.

Lista zakupowa.

Lista zakupowa.

Lista zawiera najważniejsze składowe projektu m.in. okładziny podłogowe i ścienne, meble, drzwi, oświetlenie, listwy ozdobne oraz inne elementy zawarte w projekcie. Zawiera ceny wraz z lokalizacją zakupu (adresy, linki) oraz wyliczonym zapotrzebowaniem.

Od czego zależy cena zaprojektowania wnętrza?

 1. Skala projektu – cena projektu wnętrza zależy od wielkości pomieszczenia i zakresu pracy, jaką musi wykonać projektant. Im większy projekt, tym wyższa cena.

 2. Stopień zaawansowania projektu – cena projektu może być również uzależniona od stopnia zaawansowania projektu. Im bardziej szczegółowe są plany i rysunki techniczne, tym więcej pracy i czasu będzie wymagało zaprojektowanie wnętrza, co wpłynie na cenę.

 3. Doświadczenie projektanta – doświadczenie projektanta może wpłynąć na koszt projektu. Bardziej doświadczeni projektanci mogą pobierać wyższe stawki ze względu na swoją wiedzę i umiejętności.

 1. Materiały – wybór materiałów, które będą użyte w projekcie, wpłynie na cenę projektu. Koszt materiałów może różnić się znacznie w zależności od ich jakości i dostępności.

 2. Dodatkowe usługi – niektórzy projektanci mogą oferować dodatkowe usługi, takie jak nadzór nad projektem lub współpraca z wykonawcami, co również wpłynie na cenę.

 3. Lokalizacja – ceny projektów wnętrz mogą różnić się w zależności od lokalizacji projektu. W większych miastach ceny mogą być wyższe ze względu na koszty życia i wyższą konkurencję na rynku.

PROJEKT KONCEPCYJNY

99 pln

 • Cena netto za m2
 • Układ funkcjonalny w dwóch wariantach do wyboru
 • Wizualizacje 3D pomieszczeń

PROJEKT WYKONAWCZY

110 pln

 • Cena netto za m2
 • Układ funkcjonalny w dwóch wariantach do wyboru
 • Wizualizacje 3D pomieszczeń
 • Rysunki techniczne i branżowe
 • Oświetlenie, hydraulika, układ podłóg, zabudowa GK

PROJEKT WYKONAWCZY +

130 pln

 • Cena netto za m2
 • Układ funkcjonalny w dwóch wariantach do wyboru
 • Wizualizacje 3D pomieszczeń
 • Rysunki techniczne i branżowe
 • Oświetlenie, hydraulika, układ podłóg, zabudowa GK
 • Lista zakupowa

PROJEKT KOMPLEKSOWY

150 pln

 • Cena netto za m2
 • Układ funkcjonalny w dwóch wariantach do wyboru
 • Wizualizacje 3D pomieszczeń
 • Rysunki techniczne i branżowe
 • Oświetlenie, hydraulika, układ podłóg, zabudowa GK
 • Rysunki szczegółowe stolarki meblowej (kuchnia, garderoba, łazienka)
 • Lista zakupowa

Jak wygląda proces projektowania wnętrza?

Prace nad projektami wnętrz są podzielone na określone etapy:
 • 1. Koncepcja projektu wnętrza.

  Jest to przedstawienie w formie uproszczonego projektu (rzutu 2D) 2 wariantów układu funkcjonalnego projektowanego lokalu. To przedstawienie pomysłów projektanta na podstawie rozmowy lub odpowiedzi na pytania odnośnie oczekiwań i wymagań. Koncepcja projektowa to ważny etap w procesie projektowym. Oprócz pokazania możliwych rozwiązań w lokalu, przebudowy ścian, powiększenia/pomniejszenia poszczególnych pomieszczeń daje możliwość przedyskutowania zasadności wszystkich oczekiwań, poruszenia wielu istotnych kwestii technicznych czy przeanalizowanie możliwości budżetowych.

   

  Celem tego etapu projektu jest ustalenie ostatecznego układu funkcjonalnego. Można go wybrać spośród przedstawionych wariantów lub poprzez połączenie poszczególnych pomieszczeń z różnych koncepcji (pod warunkiem możliwości technicznych). Na tym etapie można dokonywać zmian określonych w umowie. Efektem jest układ funkcjonalny, który będzie realizowanych w kolejnych etapach projektu.

   

  Standard wykonania koncepcji projektowej:

  Koncepcja projektowa przedstawiona jest na rzucie płaskim (2D) lokalu, w czarno-białym kolorze, z zaznaczeniem wszystkich ścian zewnętrznych i wewnętrznych lokalu, drzwi wewnętrznych i wejściowych, pionów technicznych, symbolicznego przedstawienia mebli, sanitariatów, AGD, RTV, podłogi, wraz z podstawowymi opisami tych elementów oraz z wymiarami ułatwiającymi ocenę funkcjonalności danej propozycji.

  Koncepcja projektowa nie uwzględnia wyboru konkretnych mebli, sprzętu, materiałów, kolorystyki ani stylistyki wnętrza.

 • 2. Wizualizacje pomieszczeń.

  Wizualizacja jest graficznym (obraz w formacie jpg) pokazaniem danego wnętrza. Do wykonania wizualizacji wykorzystuje się specjalistyczne oprogramowanie oraz modeli 3D, pozwalające pokazać pomysł projektanta na aranżacje i wystrój pomieszczenia. Prezentowane wnętrza pokazane są w 3D, kolorze odpowiadającym danym materiałom wykończeniowym, oświetleniu imitującym światło dzienne lub sztuczne. Na wizualizacji widoczne są przykładowe kolory, materiały, meble, sprzęt, materiały wykończeniowe.

   

  Celem tego etapu projektu jest pokazanie w bardziej przystępny, łatwiejszy do wyobrażenia sobie sposób jak będzie wyglądać projektowane wnętrze. Na etapie wizualizacji można zweryfikować nasze pomysły, wyobrażenia, oczekiwania w odniesieniu do konkretnej przestrzeni. Na tym etapie można dokonywać zmian określonych w umowie. Zakończeniem tego etapu projekt jest zaakceptowanie finalnych wersji wizualizacji, na podstawie których zostaną przygotowane projekty wykonawcze.

   

  Standard wykonania wizualizacji:

  Wizualizacja udostępniana jest w formie obrazu .jpg i jest to widok z kamery na dane pomieszczenie (od 3 do 5 ujęć). Wizualizacja przygotowana jest w kolorze, z wykorzystaniem dostępnych modeli 3D, zbliżonych kolorystycznie materiałów wykończeniowych lub tekstur udostępnianych przez producentów. Na wizualizacji widoczne są światła, cienie, odbicia co jest efektem renderingu programu. Jak każdy projekt graficzny wizualizacja obarczona jest błędem w ocenie kolorów, odcieni, nasycenia, struktury w zależności od kalibracji monitora czy jakości ekranu. Wizualizacja pokazuje ogólne założenie kolorystyczne i materiałowe, nie jest jednak przełożeniem 1:1 do rzeczywistości. Modele mebli/sprzętu/sanitariatów użytych na wizualizacji mogą być przykładowe, gdyż nie każdy producent udostępnia bryły 3D swoich produktów. Wybór konkretnych modeli może zostać doprecyzowany na etapie dokumentacji technicznej.

 • 3. Dokumentacja techniczna i kosztorys.

  Na dokumentacje techniczną składają się wszystkie projekty wykonawcze lokalu, zaakceptowane wizualizacje, kosztorys lub wykaz użytych w projekcie materiałów. Jest to komplet wiedzy na temat projektowanego lokalu, zawierający informacje niezbędne do realizacji projektu, dokonania zamówień, zakupów materiałów. Na tym etapie nie można dokonywać zmian. Efektem jest przekazanie pełnej dokumentacji do realizacji projektu.

doskonale zaprojektowanych wnętrz.
0